Film Günleri – LXV

0 Yorumlar

Kültürel ve Sanatsal Faaliyetler Çalışma Grubumuz, Marmara Hukuk Camiasının kültürel ve sanatsal gelişimine katkı sağlamak adına Film Günlerinde seçkin eserleri perdeye taşımaya devam ediyor! Çeşitli konularda, tamamı sanatla iç içe, kültürel gelişime yönelik filmler; sıcak bir ortamda Camiamızın değerli izleyicilerini bekliyor.

Okulda kabadayı, evde alakasız bir anne ve abisi tarafından dayak yiyen on beş yaşındaki Billy Casper, Kes adını verdiği bir doğanı evcilleştirmeye ve eğitmeye başlamasıyla hayatının anlamı değişir. İngilizce öğretmeni Mr. Farthing ve sınıf arkadaşları tarafından yardım alan ve yüreklendirilen Billy, sonunda şimdiye kadar farkında olmadığı bir tarafını keşfederek mutsuz varlığının amacını bulur, ta ki hayatının trajedisi meydana gelene kadar.

Altı kez Cannes Film Festivali’nde büyük ödül alan ve İngiltere’nin en büyük yönetmenlerinden kabul edilen Ken Loach’ın ilk filmi olan Kes, aynı zamanda yönetmenin en önemli filmlerinden biri. Yoksul kesimin trajedisini izleyicisine aktarmaya çalışan Kes; 9 Aralık, Pazartesi günü saat 19’da Eylül Sahnesi’nde MHD Kültür-Sanat’ın perdesinde konuklarıyla birlikte olacaktır. Film Gösterimi sonrasında, konuklarımızla birlikte Film Okuması ve Değerlendirmesi de yapılacaktır.

Etkinliğe katılım ücretsiz olup kayıt usulüyle gerçekleştirilmekte ve Marmara Hukuk Derneği Üyeleri haricinde kontenjanla sınırlıdır. Detaylı bilgi ve iletişim için; Furkan Özenç, +90 (507) 495 4921 & info@marmarahukukder.org

Etkinlik Afişi:

Choose your Reaction!
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TR
EN TR