Mezunlar Kurulu

Fakültemiz mezunlarından oluşan Mezunlar Kurulu, Camiamız mensuplarının katılımıyla Camiamızın birlikteliğine katkı sunmaktadır.

Av. Naim

Karakaya

Karakaya Hukuk Bürosu


Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1995 yılında mezun olup Marmara Üniversitesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku Anabilim Dalında 1998-2008 yılları arasında öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

2009 yılında Karakaya Hukuk Bürosunu kurmuştur. Kısa sürede özellikle ceza hukuku alanında Türkiye’de son yıllarda yoğun kamuoyu ilgisi çeken birçok davada müvekkillerini başarıyla temsil etmiştir. Avukatlık mesleğinin yanında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Uygulamalı Ceza Hukuku dersleri vermektedir.

Av. Nazım Olcay

Kurt

Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı


2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Yüksek lisansını İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Bankacılık ve Finans alanında, doktorasını ise Yeditepe Üniversitesi Özel Hukuk alanında yapmıştır.

Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı’nda Ortak Avukat olarak Gayrimenkul Hukuku alanında çalışmakta ve gayrimenkul sektörünün önemli kuruluşları (GYODER, GISP vb.) bünyesinde de sektörü ilerletmeye yönelik çalışmalarına devam etmektedir.

Av. Maral Anna

Minasyan

Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı Hukuk Bürosu


2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiş ve 2004 yılında Queen Mary University of London’da yüksek lisansını yapmıştır.

2006 yılında Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı Hukuk Bürosu’nda çalışmaya başlamıştır. Bir çok alanda Kıdemli Avukat pozisyonunda çalıştıktan sonra 2016 yılından beri Danışman pozisyonunda Şirketler Hukuku, Sigorta Hukuku ve İş Hukuku alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Av. Kortan

Toygar

Yalçın&Toygar Hukuk Bürosu


2003 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş, 2004 yılında Tulane Law School genel hukuk yüksek lisans (LL.M.) eğitimine kabul edilmiş ve 2005 yılında eğitimini “Birleşmiş Milletler Uluslararası Satış Sözleşmeleri Konvansiyonun Geçerlilik Sorunu” tezi ile tamamlamıştır. 2006 yılında New York baro sınavında başarılı olmuş ve aynı sene New York Barosuna bağlı bir avukat olmuştur.

2011 yılında Yalçın&Toygar Hukuk Bürosu’nun kurucuları arasında yer almıştır. Çeşitli orta ve büyük ölçekli şirkete danışmanlık vermenin yanında özellikle, distribütörlük sözleşmeleri, ödeme ve elektronik para kuruluşları, birleşme ve devralmalar, işçi dolandırıcılık/sahtekarlık soruşturmaları, ilaç hukuku, rekabet hukuku konularında çalışmalarına devam etmektedir.

Av. Dr. Onur Sabri

Durak

Shanghai Maritime University – İstanbul Teknik Üniversitesi


2003 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi’nde Ticaret Hukuku ve Deniz Hukuku alanlarında yapmıştır. 

İstanbul Teknik Üniversitesi ve Şangay Denizcilik Üniversitesi’nde öğretim üyeliğinin yanı sıra Hukuk Müşavirliği de yapmaktadır. Antarktika Antlaşması Sekreteryası’nda Türkiye’yi temsil eden ilk bilim insanı olmakla birlikte Türkiye, Amerika ve Çin’de öğretim üyeliği ve avukatlık mesleklerine devam etmektedir. 

Av. Eda

Duru

ELIG Gürkaynak Avukatlık Bürosu


2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. 2014 yılından beri ELIG Gürkaynak Avukatlık Bürosu’nda çalışmaktadır.

Rekabet Hukukuna uyum, birleşme kontrolü ve Türkiye Rekabet Kurumu tarafından yürütülen soruşturmalarda kapsamlı deneyime sahiptir. Çeşitli sektörlerden çok uluslu ve ulusal şirketleri  temsil etmektedir.

Av. Özgen

Alıcı

Garanti BBVA Genel Müdürlük


2006 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Yeditepe Üniversitesi’nde Özel Hukuk alanında yüksek lisansını yapmıştır.

Uzun yıllardır Garanti BBVA Genel Müdürlük bünyesinde Danışman Avukat olarak çalışmakta ve bu alanda faaliyetlerine devam etmektedir.

Av. Muratcan

Aydın

Aydın Avukatlık&Hukuki Danışmanlık Bürosu


2009 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde  Özel Hukuk alanında yapmıştır.

Avukatlık mesleğinin yanı sıra Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ( TSSF ) bünyesinde Hukuk Kurulu üyesi olarak görev yapmakta ve 2006 yılından beri TSSF bünyesinde Ulusal Hakem olarak görev almakta olup Paletli Yüzme branşında Uluslararası Hakem Lisansına sahiptir. 

Av. Tülin

Zırhlıoğlu

Garanti BBVA Genel Müdürlük


Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Rekabet Hukuku ile Bankacılık Hukuku üzerine çalışmalar yapmaya başlamış ve bu alanlarda bir çok makale ve kitap yazmıştır.

Meslek hayatına Garanti BBVA Genel Müdürlük’te Danışman Avukat olarak devam etmektedir.

Av. Doğuşcan Aydın

Aygün

EPA Hukuk Bürosu


2009 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Öğrencilik yıllarından itibaren birçok sivil toplum kuruluşunda aktif rol almıştır.

2010 yılından bu yana İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmakta ve yine İstanbul Barosu’nda çeşitli komisyonlarda görevli olarak çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle halka arz, spor hukuku, ceza hukuku, enerji ve rekabet hukuku alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Av. Ceren

Kahraman

CK Hukuk&Danışmanlık Bürosu


2012 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde Özel Hukuk alanında yapmıştır.

2018 yılı Temmuz ayında kurduğu CK Hukuk&Danışmanlık Bürosu’nda mesleğe devam etmekte ve birçok dilde hukuki danışmanlık ve temsil hizmeti vermektedir.