Yönetim Kurulu

Marmara Hukuk Derneği mevcut Yönetim Kurulu, 2019 yılının Mayıs ayında gerçekleştirilen Dernek V. Olağan Genel Kurul toplantısında seçilerek görevine başlamıştır. Olağan görev süresi 2 yıl olup 2021 yılının Mayıs ayında son bulacaktır.

M. Bilal Bekiroğlu

YÖNETİM KURULU BAŞKANI


1996 yılında Mardin’de doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim görmeye 2015 yılında başladı. Öğrenciliğinin ilk günlerinden itibaren Marmara Hukuk Derneği gönüllüsü oldu ve Marmara Hukuk Kulübü ile Marmara Hukuk Derneği bünyesinde çalışmalar yürüttü. Marmara Hukuk Kulübü’nde 2016-2017 öğretim yılında Yönetim Kurulu Başkanı, 2017-2018 yılında Denetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Marmara Hukuk Derneği’nde 2017 yılının Mayıs ayından 2019 yılının ilk aylarına kadar Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2019 yılının Şubat ayından bu yana Marmara Hukuk Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Pek çok topluluk ve sivil toplum kuruluşunda yöneticilik, gönüllülük ve danışmanlık yaptı. Bu görevlerinden bir kısmını halen devam ettirmektedir.

Av. S. Kerem Minarlı

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI


1991 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim görmeye 2009 yılında başladı. Hukuk fakültesi öğrenimi sırasında ve sonrasında pek çok öğrenci kulübü ve sivil toplum kuruluşunda görev aldı. Halen İstanbul Altınbaş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans öğrenimi görmekte ve serbest avukat olarak avukatlık mesleğini sürdürmektedir.

Ayça Çitil

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI


1996 yılında Çorum’da doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim görmeye 2016 yılında başladı. Öğrenciliğinin ilk günlerinden itibaren Marmara Hukuk Derneği gönüllüsü oldu ve Marmara Hukuk Kulübü ile Marmara Hukuk Derneği bünyesinde çalışmalar yürüttü. 2017-2018 öğretim yılında Marmara Hukuk Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. 2019 yılının ilk aylarından bu yana Marmara Hukuk Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini ve hukuk öğrenimini sürdürmektedir.

Av. Alperen Ozansoy

YÖNETİM KURULU ÜYESİ


1991 yılında Konya’da doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim görmeye 2009 yılında başladı. 2012-2013 yıllarında Marmara Hukuk Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi. Hukuk öğrenimi boyunca çeşitli hukuk büroları ve uluslararası firmalarda iş deneyimi elde etti. 2014 yılında Marmara Hukuk Derneği’nin ilk Genel Kurul Üyelerinden oldu. 2016 yılından bu yana kurucusu olduğu TOGG Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nda avukatlık mesleğini sürdürmektedir.

Cemre Azizoğlu

YÖNETİM KURULU ÜYESİ


2017 yılında Marmara Üniversite Hukuk Fakültesi’nde öğrenim görmeye başladı. 2018 yılında Marmara Hukuk Derneği gönüllüsü oldu ve Marmara Hukuk Kulübü ile Marmara Hukuk Derneği bünyesinde çalışmalar yürüttü. 2019 yılının Mayıs ayından bu yana Marmara Hukuk Derneği Fakülte İçi Faaliyetlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Marmara Hukuk Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Dilan Yakut

YÖNETİM KURULU ÜYESİ


1997 yılında Diyarbakır’da doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim görmeye 2016 yılında başladı. Öğrenciliğinin ilk günlerinden itibaren Marmara Hukuk Derneği gönüllüsü oldu ve Marmara Hukuk Kulübü ile Marmara Hukuk Derneği bünyesinde çalışmalar yürüttü. Marmara Hukuk Kulübü’nde 2017-2018 öğretim yılında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2019 yılının Mayıs ayından bu yana Marmara Hukuk Derneği Finans Departmanından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini ve hukuk öğrenimini sürdürmektedir.

Esra Ülker

YÖNETİM KURULU ÜYESİ


1999 yılında Muğla’da doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakülte’sinde öğrenim görmeye 2017 yılında başladı. Öğrenciliğinin ilk günlerinden itibaren Marmara Hukuk Derneği gönüllüsü oldu ve Marmara Hukuk Derneği bünyesinde çalışmalar yürüttü. 2019 yılının Eylül ayından bu yana Marmara Hukuk Derneği Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu Yönetim Kuruluğu Üyeliği görevini ve hukuk öğrenimini sürdürmektedir.

Ezgi Yalçın

YÖNETİM KURULU ÜYESİ


1998 yılında İstanbul’da doğdu. 2016 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim görmeye başladı. 2017 yılında Marmara Hukuk Derneği gönüllüsü oldu ve 2017 yılından bu yana Marmara Hukuk Derneği Akademik Faaliyetler Çalışma Grubu bünyesinde aktif çalışmalar yürüttü. Marmara Hukuk Derneği Akademik Faaliyetlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini ve hukuk öğrenimini sürdürmektedir.

Furkan Özenç

YÖNETİM KURULU ÜYESİ


1997 yılında Manisa’da doğdu. 2015 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim görmeye başladı. 2016 yılında Marmara Hukuk Derneği gönüllüsü oldu ve 2016 yılından bu yana Marmara Hukuk Derneği Kültürel&Sanatsal Faaliyetler Çalışma Grubu bünyesinde aktif çalışmalar yürüttü. Marmara Hukuk Derneği Kültürel&Sanatsal Faaliyetlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini ve hukuk öğrenimini sürdürmektedir.

Mertcan Arslantaş

YÖNETİM KURULU ÜYESİ


1998 yılında Sivas’ta doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim görmeye 2017 yılında başladı. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kısa Film Yarışması’nda, AYBÜ Hukuk Özel Ödülü’nü ve Türkiye’de düzenlenen birçok festivalde ödüller kazandı. Ülkemizi ABD, Fas, Filipinler gibi ülkelerde “Les Chats aussi Partent” isimli filmiyle temsil etti. 2019 yılının Mayıs ayından bu yana Marmara Hukuk Derneği İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler Departmanından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini ve Sanat Hukuku alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yiğit Ceyhan

YÖNETİM KURULU ÜYESİ


1997 yılında İzmir’de doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim görmeye 2015 yılında başladı. Öğrenciliğinin ilk günlerinden itibaren Marmara Hukuk Derneği gönüllüsü oldu ve Marmara Hukuk Kulübü ile Marmara Hukuk Derneği bünyesinde çalışmalar yürüttü. 2016-2017 öğretim yılında Marmara Hukuk Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi. 2018 yılının Nisan ayında Marmara Hukuk Derneği’nin ilk uluslararası projesi olan Youth Istanbul Project’te Başkan Yardımcısı olarak yer aldı. Marmara Hukuk Derneği Uluslararası Faaliyetlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini ve hukuk öğrenimini sürdürmektedir.