Danışma Kurulu

Marmara Hukuk Derneği’nin farklı meslek alanlarının önde gelen uzmanlarından oluşan Danışma Kurulu günden güne büyümektedir.

Prof. Dr. İbrahim Ö.

Kaboğlu

Anayasa Hukukçusu ve İstanbul Milletvekili


1974 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. 1981 yılında Limoges Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi’nde doktorasını yaptıktan sonra 1987’de doçent, 1994 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde profesör olmuştur.  Yabancı dillerde sayısız bilimsel makalesi yayımlanmakla birlikte Anayasa hukuku ve insan hakları alanında birçok kitabı vardır. 

Université Paris / Sorbonne (Fransa), Universite Athenes (Yunanistan), Université de Siena (İtalya), Université de Sfax (Tunus) başta olmak üzere yurtdışında birçok üniversitede konuk öğretim üyeliği yapmıştır. İstanbul Milletvekili seçildiği 2018 genel seçimlerinden bu yana milletvekilliği görevine devam etmektedir.

Tolga

Karaçelik

Senarist, Yapımcı ve Yönetmen


2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra New York’ta sinema eğitimi almıştır. Yurtiçi ve yurtdışı festivallerde gösterilen beş kısa filminin yanı sıra müzik videoları yönetti ve bir belgeselde görüntü yönetmeni olarak çalıştı.

Ödüller alan ilk uzun metrajlı filmi Gişe Memuru, dünyanın birçok önemli festivalinde gösterildi. Gişe Memuru New York Modern Sanatlar Müzesi’nde bir hafta boyunca gösterimde kalan ilk Türk filmidir. İkinci filmi Sarmaşık’ın ilk gösterimi Sundance Film Festivali’nde yapıldı. Birçok film senaristliği ve yönetmenliği yapmış ve başta Altın Portakal Film Festivali olmak üzere çeşitli ulusal ve uluslararası festivallerde ödüller almıştır. 

Av. Hüseyin Uğur

Poyraz

Poyraz&Uçanok Avukatlık Ortaklığı


İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1986 yılında İstanbul Barosu’na kaydolmuştur.

1986 yılından beri serbest avukat olarak çalışmakta ve kuruduğu Poyraz&Uçanok Avukatlık Ortaklığı’nda başta Ceza Hukuku, İş Hukuku ve Gayrimenkul Hukuku olmak üzere birçok alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Av. Necip

Şenel

Şenel Hukuk Bürosu


Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Başta Ticaret Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İş ve Tazminat Hukuku olmak üzere özel hukuk alanında çalışmalar yapmıştır.

Kadir Has Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu programdan spor hukuku alanında sertifika almıştır. Gayrimenkul şirketlerinde gayrimenkul hukuku konusunda dersler vermiştir. BOUN bünyesinde Yaratıcı Yazarlık eğitimi almıştır.